BULLYING ÎN MEDIUL EDUCAȚIONAL – PREVENIREA ŞI COMBATEREA VIOLENŢEI PSIHOLOGICE

Starea actuală
Nu sunteți înscris
Preț

Nu sunteți înscris la acest curs.

Cursul se va desfășura on-line sincron/asincron

Preț: 150 lei

Durata cursului: 40 ore (3 zile, weekend);

Cursul cuprinde o bază teoretică legată de înțelegerea fenomenului și a triadei care necesită intervenție din partea profesionștilor și o colecție de instrumente de lucru direct cu copiii, aplicabile atât la nivel individual cât și la nivel de grup, în vederea analizei, prevenirii și contracarării efectelor datorate bullyingului.

Cursurile vor incepe la formarea grupei de minim 15 persoane.

Achitarea integrală a taxei de școlarizare și completarea cu toate actele necesare dosarului de cursant până la finalizarea cursului este o condiție obligatorie pentru intrarea în examenul de absolvire.

Certificatele/diplomele de absolvire/calificare se ridică individual de către absolvenți.

Documente necesare înscrierii

• Cerere de înscriere tip
  • Copii după:
    1. Cartea de identitate
    2. Certificat de naștere
    3. Certificat de căsătorie (în cazul schimbării numelui
    4. Diplomă de licență
    5. Contul bancar al Asociației V.I.S. este RO 21 CARP014000884198 RO01 deschis la Banca Carpatica Constanta, CIF 32801570)

Achizitionarea cursurilor se poate face si prin SEAP!

Înscrierile se pot face:

– online pe adresa: asociatia.vis@gmail.com

– telefonic la numerele: 0723.369680